0 (462) 326 99 31

İşitme Cihazları Seçimi

Facebook'ta Paylaş
Tweetle

İşitme Cihazları Seçimi

İşitme Cihazları Dünyası

Akustik ve optik uyaranlarla, yoğun ve hızlı yaşam sürecinde, duyularımıza, özellikle de duyma duyumuza daha da duyarlı olmamız gerekmektedir. Çağlar Özel Sağlık Hizmetleri bu sebeple, tüm yaş gruplarında ve işitme gereksinimlerinde tespit, tedavi ve doğru işitme cihazı çözümleri sunmaktadır. Basitçe üç temel başlıkta işitme cihazı çözümlerine bakacak olursak,

 
 
Kulak Arkası İşitme Cihazları (BTEs)

Bu model concha ( Kulak Kepçesi ) arkasında yer almaktadır. Ses, ince bir tüp yoluyla kulağa iletilir. Tüpün sonunda güvenli bir tutuş ve mükemmel ses iletimi sağlayan bir kulak kalıbı bulunmaktadır. Alternatif olarak açık kulak sistemlerinde, işitme kanalı kapalı değildir, bu da sesin çok doğal bir şekilde algılanması anlamına gelmektedir. Günümüzde kullanılan modern kulak arkası işitme cihazları neredeyse her türlü işitme kaybı için uygun ve kullanımı rahat bir çözümdür.


Kulak İçi İşitme Cihazları (ITE'ler) 

Kulak içi işitme cihazları, adından da anlaşılacağı gibi, kulak içerisinde kullanılmaktadır. Son teknoloji olan lazer teknolojisi, işitme cihazlarının milimetre hassasiyetinde üretilmesini sağlar. Bu tip işitme sistemlerinde tüm teknoloji küçük bir alanda barındırılmaktadır. Tüm işitme cihazı işitme kanalına tam olarak uyarlanmış ve özel olarak üretilmiştir. Bu hassas üretim ve uyarlama, kulak içi işitme cihazlarını neredeyse görünmez yapmaktadır.


RIC İşitme Cihazları 

Bu işitme cihazlarında işitme cihazının hoparlörü doğrudan kulak kanalının içinde bulunmaktadır. Standart kulak arkası işitme cihazlarında hoparlör cihazın kabini içine yerleştirilirken, RIC işitme cihazlarında hoparlör ince bir tüpün ucunda kulak kanalında bulunmaktadır. Tüpün içinden geçen ince kablolar hoparlörü işitme cihazına bağlar.